Sport — august 7, 2015 at 11:47

Primaria organizează competiția de minifotbal “CUPA MARINEI” / programul.

by

com

Primăria Municipiului Călărași organizează o serie de evenimente prilejuite de sărbătorirea ZILEI MARINEI în data de 15 august 2015.

Una dintre activități va fi competiția de minifotbal “CUPA MARINEI”, care se desfășoară în perioada 6-15 august 2015 pe terenul de minifotbal de la terasa River’s Lounge situată în Parcul Central al municipiului.

Concursul de minifotbal se află în acest an la cea de-a opta ediție. Prima ediție a avut loc în anul 2005, după o pauză de câțiva ani, aceasta a fost reluată în anul 2012.

La ediția din acest an s-au înscris următoarele 14 echipe, reprezentate de instituții publice, companii și firme din orașul nostru:

FC Romply

– Martifer

– I.P.J. Călărași

– Pompierii Călărași

– Integrarea

– S.C. Prefab S.A.

– Cavalerii Fluierului

– Primăria Municipiului Călărași

– Ecoaqua S.A.

– S.C. Tenaris Silcotub

– BRCT Călărași

– Donalam

– Arcocim – Obiectiv

– Jandarmii Bărăganul

 Premiile concursului de minifotbal vor consta în sume de bani, cupe, medalii, diplome și mingii de fotbal.

 

PRIMĂRIA MUNICIPIULUI CĂLĂRAȘI

PROGRAM DE DESFĂȘURARE A MECIURILOR DIN CADRUL

CONCURSULUI DE MINIFOTBAL “CUPA MARINEI”

6 – 15 AUGUST 2015 – Terasa River s Lounge

– ediția a VIII – a –

GRUPA A

1.  FC Romply

2.  Martifer

3. I.P.J. Călărași

 

Meciuri:

06.08 – orele 19.00 –  FC Romply – Martifer

08.08 – orele 19.00 –  FC Romply – I.P.J. Călărași

10.08 – orele 20.00 –  Martifer – I.P.J. Călărași

GRUPA B

1. Pompierii Călărași

2. Integrarea

3. S.C. Prefab S.A.

 

Meciuri:

06.08 – orele 20.00 – Pompierii Călărași – Integrarea

08.08 – orele 20.00Pompierii Călărași – S.C. Prefab S.A.

10.08 – orele 21.00Integrarea – S.C. Prefab S.A.

 

GRUPA C

  1. 1.      Cavalerii Fluierului
  2. 2.      Primăria Municipiului Călărași
  3. 3.      Ecoaqua S.A.
  4. 4.      S.C. Tenaris Silcotub

Meciuri:

07.08 – orele 19.00 –  Cavalerii Fluierului – S.C. Tenaris Silcotub

08.08 – orele 18.00 – Primăria Mun. Călărasi – Ecoaqua S.A.

09.08 – orele 19.00Cavalerii FluieruluiEcoaqua S.A.

11.08 – orele 19.00Primăria Mun. Călărasi – S.C. Tenaris Silcotub

12.08 – orele 20.00 –  Cavalerii Fluierului – Primăria Mun. Călărasi

13.08 – orele 19.00 – Ecoaqua S.A. – S.C. Tenaris Silcotub

GRUPA D

  1. 1.      BRCT Călărași                 
  2. 2.      Donalam     
  3. 3.      Arcocim – Obiectiv
  4. 4.      Jandarmii Bărăganul

Meciuri:

06.08 – orele 18.00 BRCT Călărași – Donalam

07.08 – orele 20.00 Arcocim – Obiectiv – Jandarmii Bărăganul               

09.08 – orele 20.00 – BRCT Călărași – Arcocim – Obiectiv

11.08 – orele 20.00 –  DonalamJandarmii Bărăganul

12.08 – orele 21.00BRCT Călărași – Jandarmii Bărăganul                  13.08 – orele 20.00Donalam – Arcocim – Obiectiv

– Castigatoarele grupelor vor juca semifinalele.

14.08  – Semifinale – orele 20.00 – loc 1 grupa A – loc 1 grupa D             orele 21.00 – loc 1 grupa B – loc 1 grupa C

15.08 – Finale – Mică – orele 19.00

 Mare – orele 20.00      

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.

You cannot copy content of this page