Evenimente, Ultimile Știri — martie 18, 2014 at 20:14

Călăraşi,Sala Sporturilor România –Franţa, 4-1 la futsal

by

IMG_6554Atmosferă electrizantă în Sala Sporturilor din Călăraşi .Spectacol de lumină şi culoare,tinereţe,patriotism. Oficialităţi,iubitori ai fotbalului,suporteri înflăcăraţi,femei frumoase,sportivi minunaţi,oficiali ai fotbalului de la nivel local şi naţional.

Organizatori: Dunarea Călăraşi,Primăria  Călăraşi,Consiliu Judeţean Călăraşi, ,Asociaţia Judeţeană de Fotbal Călăraşi.Amfitrionul Viorel Ivanciu şi echipa sa.

Au fost prezenţi : Răzvan Burleanu noul preşedinte al FRF,Gheorghe Chivorchian,secretar genaral al FRF,Iacob George Prefectul judeţului Călăraşi,George Şerban Preşedintele Tribunalului Călăraşi,Primarul Daniel Drăgulin,Dan Cristodor preşedintele PSD Călăraşi,Deputatul Daniel Florea,Bogdan Georgescu Vicepreşedintele CJ,Viceprimarii Virgil Dumbravă şi Marius Dulce, Viorel Ivanciu-sufletul futsalului la Călăraşi,Dorinel Dincă Preşedintele AJF Călăraşi,Auraş Ionescu, Costică Ştefan Preşedintele Dunărea Călăraşi,Marian Dinulescu Preşedinte CAS Călăraşi,Dragoş Coman Preşedintele PMP Călăraşi, Virgil Diaconu secretar executiv PSD Călăraşi

Dubla amicală de futsal seniori, România Franţa a început în acestă seară la Călăraşi. Scorul la pauză 2-0. Movileanu  din Călăraşi,nr.5,  a deschis scorul în minutul 3. Partida s-a încheiat cu Victoria României.Scor  4 la 1.