Dezvoltare durabilă, IMM şi Afaceri — ianuarie 25, 2014 at 09:00

9 programe in beneficiul IMM-urilor lansate spre dezbatere publica

by

Pe site-ul Directiei Implementare Programe pentru Intreprinderi Mici si Mijlocii (www.aippimm.ro) au fost publicate spre consultare proiectele procedurilor/ ghidurilor pentru 9 programe dedicate IMM-urilor, programe ce se vor lansa in 2014.

programe pentru imm

Acestea sunt dupa cum urmeaza:

  • Programul pentru dezvoltarea abilitatilor antreprenoriale in randul tinerilor si facilitarea accesului la finantare – START

Persoana de contact: Elena Soava, elena.soava@aippimm.ro, tel. 021.335.33.53

  • Programul national multianual de infiintare si dezvoltare de incubatoare tehnologice si de afaceri

Persoana de contact: Dan Burcea, dan.burcea@aippimm.ro, tel. 021.335.33.53

  • Programul national multianual pentru stimularea crearii, dezvoltarii si promovarii brandurilor sectoriale, sub-sectoriale si de produs

Persoana de contact: Roxana Elena Craciun, elena.craciun@aippimm.ro, tel. 021.335.33.53

  • Programul pentru stimularea infiintarii si dezvoltarii microintreprinderilor de catre intreprinzatorii tineri

Persoana de contact: Claudia Strat, claudia.strat@aippimm.ro, tel. 021.335.33.53

  • Programul Mihail Kogalniceanu pentru intreprinderi mici si mijlocii

Persoana de contact: Elena Milea, elena.milea@aippimm.ro, tel. 021.335.33.53

  • Programul national multianual pentru sustinerea mestesugurilor si artizanatului

Persoana de contact: Marius Oanta, marius.oanta@aippimm.ro, tel. 021.335.33.53

  • Programul national multianual pentru dezvoltarea culturii antreprenoriale in randul femeilor manager din sectorul intreprinderilor mici si mijlocii

Persoana de contact: Gianina Ionescu, gianina.ionescu@aippimm.ro, tel. 021.335.33.53

  • Programul UNCTAD/EMPRETEC Romania pentru sprijinirea dezvoltarii intreprinderilor mici si mijlocii

Persoana de contact: Dan Burcea, dan.burcea@aippimm.ro, tel. 021.335.33.53

  • Programul de dezvoltare si modernizare a activitatilor de comercializare a produselor si serviciilor de piata

Persoana de contact: Ana Maria Borcea, ana.borcea@aippimm.ro, tel. 021.335.33.53

Sursa: Directia Implementare Programe pentru Intreprinderi Mici si Mijlocii

Materiale multimedia:

proiect-ghid-kogalniceanu-2014

proiect-ghid-tineri-2014

proiect-procedura-branduri-sectoriale-sub-sectoriale-si-de-produs-2014

proiect-procedura-comert-2014

proiect-procedura-empretec-2014

proiect-procedura-femeia-manager-2014

proiect-procedura-incubatoare-2014

proiect-procedura-mestesuguri-2014

proiect-procedura-start-2014

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.

You cannot copy content of this page