Clubul de Excelenţă, Cultură şi Educaţie — April 12, 2017 at 19:46

18 elevi ai LTME Călărași vor participa la etapa națională a Olimpiadelor școlare

by

Liceul Teoretic „ Mihai Eminescu” Calarasi va informeaza ca la etapa nationala a Olimpiadelor scolare, care se va desfaura in perioada vacantei de primavara, participa 18 elevi , distributia pe disciplinele de studiu fiind urmatoarea:, Istorie – 3 elevi, Matematica – 2 elevi Lingvistica- 2 elevi, Informatica – 2 elevi, Biologie – 1 elev, Lb. Romana – 1 elev, Logica – 1 elev, Lb. Engleza – 1 elev, Educatie tehnnologica – 1 elev, Geografie – 1 elev, Fizica – 1 elev, Tehnologia Informatiei si Comunicatiei – 1 elev, Logica – 1 elev, Limba germana – 1 elev.

olimpici LTME CL013Elevii calificati la matematica si fizica au fost premiati cu cate 100 de dolari de prof. univ. dr. Corina Oana Bondi, fosta absolventa a liceului nostru, iar eleva calificata la biologie a primit aceeasi suma din partea prof. univ. dr. Anthony E. Kline.

Ceilalti elevi calificati si profesorii coordonatori au fost premiati cu cate 200 de lei, banii provenind din fondurile Asociatiei de parinti „ Eminescu”, pentru care multumim tuturor care au acceptat sa doneze cei 2% din impozitul pe venit asociatiei.

olimpici LTME CL007De asemenea, Consiliul de Administratie a hotarat ca toti elevi calificati la etapa nationala a Olimpiadelor scolare sa primeasca bursa de merit, pentru perioada februarie-iunie 2017, bursele in cuantum de 100 de lei lunar fiind alocate de Consiliul Local al Municipiului Calarasi.

olimpici LTME CL005Conducerea liceului multumeste elevilor si profesorilor pentru perseverenta si profesionalismul de care au dat dovada in pregatirea pentru performanta.

olimpici LTME CL012De asemenea, felicitam parintii elevilor calificati pentru sprijinul oferit si ii asiguram ca, in continuare, colectivul de cadre didactice va depune efort si daruire pentru a valorifica potentialul performant al elevilor.

TABEL NOMINAL CU ELEVII CARE VOR REPREZENTA LTME  LA OLIMPIADA NATIONALA

Nr. crt Numle si prenumele Clasa Disciplina Profesorul

Coordonator

1 Bojan  Elena Jessica V A Matematica Bornea Cristina
2 Ghiorghisor Andreea Denisa V A Lingvistica Bornea C.

Tudone Mirela

3 Matei Alexandra VIII A Lingvistica Bornea C. FeleaMihaela
4 Bornea Andrei VIII A Matematica Bornea Cristina
5 Bornea Andrei VIII A Informatica Petre Ninel
6 Filip Fabian IX A Fizica Saizescu Horia
7 Paraschiv Teodor IX A Informatica Petre Ninel
8 Calin Iulia IX E Lb. romana Stefan Magdalena Cornelia
9 Stanciu Romina X D Istorie Isvoranu Emil
10 Samsaru Diana XI B Biologie Belu Nicoleta
11 Dumitrascu Ecaterina XI F Geografie Danuleasa Gabriela
12 Bobîrnac Monica X E Lb. engleza Dinescu Andrea Mihaela
13 Iordache Anda XI IF Istorie Stoian Gheorghe
14 Dobre Elena XI F Istorie Stoian Gheorghe
15 Militaru Emanuela VII Ed. tehnologioca Gherghinciu Anisoara
16 Iordache Miruna Mihaela XI F Lb. Germana Iordache Sabina
17 Salami Sara XI F Logica Mitră Constantin
18 Neagu Bianca XI F Lectura ca abilitate de viata Deculescu Maria
19 Badea Mihai  Valentin XI A TIC Vlad Viorel

Director,

Prof. Gheorghe Stoian

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.